Naše firma se zabývá prodejem značkových
náhradních dílu a doplňků za nejlepší ceny.
V našem sortimentu naleznete kvalitní značkové díly,
které jsou dodávány i do prvovýroby.

Provádíme kompletní vyčištění a dezinfekci nejen klimatizace ve Vašem voze, ale i celého interiéru. Čištění provádíme ozonem za pomocí Ozon Makeru, který nepřekrývá zápach, ale likviduje jeho původ. Ozon zcela dezinfikuje celý ošetřovaný prostor.
Čištění jednoho vozidla: 500,- Kč


Půjčení přístroje na 1 den: 800,- Kč


Dezinfekce klimatizace ozonem


Jedná se o mikrobiologickou dezinfekci, která je velmi účinná nejen na systém klimatizace, ale zároveň dezinfikuje i celý interiér vozu. V kabině vytváří ozon, který vyčistí a odstraní zápach organického i neorganického původu. Ozon ničí bakterie, plísně, viry a ostatní organismy. Protože ozon nepůsobí pouze na výparník, ale na celý ventilační systém, jeho účinek je dlouhodobý. Z dostupných možností se jedná o nejúčinnější způsob dezinfekce klimatizace a celého interiéru vozu.


Ozon jako dezinfekční prostředek


Ozon se vyznačuje velice silnými oxidačními a dezinfekčními schopnostmi. Pro své specifické vlastnosti se již mnoho let využívá k úpravě vody, bazénů, neutralizaci pachů, likvidaci bakterií, virů a plísní. Kromě toho proniká plynný ozon do všech koutů a skulin i do pórů materiálů. Jedná se o prověřený a bezpečný způsob dezinfekce nejen klimatizace, ale celého vozu. Doporučujeme provádět jednou ročně. Pro rodiny s dětmi a alergiky i dvakrát ročně.


Co způsobuje zápach z klimatizace?


Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku), protože jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla. Zápachu z klimatizace předejdete pravidelným čištěním a dezinfekcí.


Proč dezinfikovat klimatizaci?


Dezinfekce klimatizace ničí bakterie, plísně a odstraňuje zápach. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak zabránit nastálo, proto se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět každoročně. A to i v případě, že zápach necítíte. Ve chvíli, kdy ho už cítíte, bývají plísně i bakterie v klimatizaci vyloženě přemnožené. Problém růstu bakterií na výparnících je všeobecný a postihuje všechny používané klimatizační okruhy, nejen ty v automobilech. Dezinfekce klimatizace je nutná provádět i u nových vozidel.


Škodí nejen alergikům a dětem


Neudržovaná klimatizace je rájem pro plísně a bakterie, které způsobují nejen zápach, ale i zdravotní komplikace. A to nejen u alergiků a dětí, ale i zdravých jedinců. Zápach samotný se projevuje až v posledním stadiu hniloby, proto nečekejte a raději nechte klimatizaci vydezinfikovat preventivně.


Způsobuje kašel i pálení


Kašel, podráždění, bolest v krku, pálení očí, to všechno mohou být důsledky zanedbání údržby klimatizace. Toto pociťují hlavně osoby se zvýšenou citlivostí a děti, případně lidé s alergiemi. Nepodceňujte proto pravidelnou údržbu klimatizací.


Čištění klimatizace sprejem


U čištění klimatizace pěnou nebo sprejem je důležité aplikovat tuto látku co nejblíže k výparníku a následně pustit klimatizaci na maximum s vnitřní cirkulací. Pěna se zavádí přímo průduchy ventilace. Sprej se naopak postaví na podlahu vozu a nechá se působit. Účinek je pouze tam, kam sprej nebo pěna dostříkne, což nikdy není celý povrch výparníku, vzduchové cesty a celé kabiny vozidla. Proto se o spreji či pěně hovoří jako o doplňkovém čištění.


Kromě čištění a dezinfekce klimatizace, doporučujeme pravidelně měnit i kabinový filtr.


Proč měnit kabinový filtr?


Kabinový filtr zachycuje nečistoty, které proudí zvenku do kabiny. Vzduch, který ve voze dýcháte, jde vždy přes tento filtr. A to i když není klimatizace zapnutá. Obvykle bývá umístěn za kastlíkem spolujezdce nebo pod krytem stěračů. Výměnu doporučujeme provádět dle prostředí ve kterém jezdíte. Minimálně ovšem jednou ročně. Ve městech nebo v prašném prostředí i dvakrát do roka.


Uhlíkový kabinový filtr


Běžný kabinový filtr je profilovaná papírová vložka, která zachytí základní mechanické nečistoty. Výrazně účinnější a kvalitnější je uhlíkový kabinový filtr. Uhlíkový filtr pohlcuje mimo jiné i škodlivý zápach z motorů, tabákový dým, pach domácích zvířat, pyly a ostatní nečistoty.