Naše firma se zabývá prodejem značkových
náhradních dílu a doplňků za nejlepší ceny.
V našem sortimentu naleznete kvalitní značkové díly,
které jsou dodávány i do prvovýroby.

Někteří motoristé stále neví, že každá klimatizace vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud si chcete užívat příjemného cestování v parném létě bez pocení a mrazivé zimě bez mlžení skel, navštivte jednou za rok odborný autoservis a nechte si vyčistit a doplnit klimatizaci svého vozu. Provádíme kompletní servis a doplnění klimatizace.


Cena doplnění klimatizace 500,-Kč

V ceně doplnění je zahrnuto: odsátí starého chladiva, ekologická recyklace, vakuový test těsnosti, doplnění oleje, doplnění UV kontrastní látky, doplnění chladiva do 100g, test chlazení.


Doplnění klimatizace


Doplnění klimatizace provádíme kvalitním plně automatickým přístrojem, kterým odsajeme staré chladivo, čímž systém zbavíme mechanických nečistot a vlhkosti. Staré chladivo ekologicky zrecyklujeme a poté vrátíme zpět do systému. Během recyklace provedeme důkladnou vakuaci celého systému, která slouží ke kontrole těsnosti a zbavení případných zbytků vlhkosti. Nakonec doplníme olej s UV kontrastní látkou. Pokud v systému bude málo chladiva, doplníme ho na požadovanou hodnotu. Olej slouží k mazání kompresoru a kontrastní látka k případnému určení zdroje úniku chladiva klimatizace. Do systému klimatizace se běžně v průměru doplňuje kolem 50 - 100g chladícího média, pokud není někde v systému únik nebo není klimatizace příliš dlouho nedoplňovaná. Pro správnou funkci doporučujeme klimatizaci doplňovat každý rok.


Naplnit klimatizaci někdy nestačí


Pokud v klimatizačním okruhu chybá chladivo, může se jednat buď o malý přirozený únik, který se po letech nedoplňování a zanedbané údržby projevil natolik, že okruh chlazení potřebuje doplnit nebo o únik z důvodu zvýšené netěsnosti, zpuchřelého těsnění, proklepané trubice, prodřené hadice atd. U všech těchto případů je nutné nejprve přesně zjistit zdroj úniku chladiva, přetěsnit ho a potom naplnit nové chladivo a olej s UV barvivem.


Jak sami poznáte, jestli klimatizace funguje?


Zapněte klimatizaci na maximum, čekejte 5 minut a pak změřte teplotu na výstupu z výdechů ventilace přístrojové desky. Při venkovní teplotě v rozmezí 20 – 30°C, by se teplota vzduchu z výdechů ventilace auta měla pohybovat kolem 5 – 10°C. Pokud nemáte po ruce teploměr, přiložte ruku k ventilaci. Měli by jste cítit velmi silný, až nepříjemný chlad. Pokud je vzduch jen lehce chladný nebo dokonce teplý, pravděpodobně bude potřeba doplnit chladivo klimatizace, případně provést kontrolu těsnosti chladícího okruhu a funkčnost celé soustavy.


Jak správně používat klimatizace


Teplota v interieru vozu by neměla být odlišná více než 5°C oproti venkovní teplotě. Vyšší rozdíly nejsou zdravé pro váš organismus a občas způsobují komplikace. Po každé jízdě navíc z vozu odkapává pár minut tzv. kondenzát (kondenzovaná voda). Jedná se o žádoucí jev, nikoli o závadu.


Zapínat i v zimě


Klimatizaci je nutné pravidelně zapínat i mimo sezonu. Klimatizace by se měla spouštět aspoň jednou měsíčně na několik minut bez ohledu na počasí nebo roční období. V chladícím médiu je totiž i speciální olej, který maže kompresor a udržuje v kondici těsnění. Existuje ještě další doporučený trik, jenž pomůže zabránit vytváření živné půdy pro bakterie - pokud několik minut před koncem cesty vypnete klimatizaci, čistý vzduch, který zvenčí proudí přes ventilaci, všechny součásti osuší a tím zmírní tvorbu bakterií a plísní.